Hala Sław

Hala Sław Footbagu to grupa uhonorowanych osób, które przyczyniły się do rozwoju Footbagu na świecie od 1972 roku kiedy został stworzony. Każdego roku jedna osoba może zostać włączona do tej elitarnej grupy, po uprzednio otrzymanej nominacji.

Kenny Shults - wielokrotny Mistrz Świata zarówno w kategoriach Net jak i Freestyle

W 2012 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, aby zostać nominowanym do Hali Sław, wymagany jest minimum 15 letnie zaangażowanie w rozwój Footbagu na świecie. Zgodnie z tym kryterium, zostać nominowanym podczas tegorocznych mistrzostw mogą osoby które rozpoczęły swoją karierę najpóźniej w roku 1997.

Najważniejszymi rzeczami branymi pod uwagę przy wybieraniu laureata są idnywidualne zaangazowanie w promocję sportu na świecie, innowacyjność, rozwijanie klubów, organizowanie zawodów, prowadzenie szkoleń i pokazów które przyczyniają się do rozwoju Footbagu na świecie.

Rita Buckley (USA) została włączona do Hali Sław w 1997 roku

Społeczność światowej Hali Sław Footbagu (http://www.footbag.org/hof) ma przyjemność ogłosić, iż proces zgłaszania nominacji do tegorocznej edycji Hali Sław rozpoczyna się dzisiaj – 20 lutego 2012 i kończy 31 marca 2012.

Kryteria nominacji dostępne są pod poniższym linkiem:
http://www.footbag.org/reference/-/Hall_of_Fame_Nomination_Criteria