Warto zobaczyć

Warszawa to piękne i ciekawe miasto z bogatą historią. Przedstawiamy najciekawsze miejsca, które koniecznie trzeba uwzględnić, planując podróż do Warszawy:

Stare Miasto – miejsce w którym znajduje się Zamek Królewski, Rynek oraz piękne, renesansowe i gotyckie kamienice, pochodzące nawet z XIII wieku. Zabytki te znajdują się na liście UNESCO.

Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta

Starówka


Pałac Kultury i Nauki
– symbol komunizmu i zarazem najwyższy budynek w Warszawie. Wybudowany w 1955 roku jako dar Związku Radzieckiego dla Polski. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest taras widokowy, znajdujący się na 30 piętrze pałacu, na wysokości 114 metrów. Z tarasu rozpościera się piękny widok na panoramę miasta.

Pałac Kultury i Nauki


Krakowskie Przedmieście
– najczęściej odwiedzana przez turystów ulica w Warszawie. Znajdują się przy niej m.in arystokratyczne pałace, zabytkowe kościoły, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki czy mieszkanie Chopina.

Krakowskie Przedmieście


Getto Żydowskie
– największe getto stworzone w Europie podczas II Wojny Światowej przez nazistów. Zostało prawie całkowicie zrównane z ziemią, ale do dziś pozostało jeszcze kilka budynków które przetrwały powstanie w warszawskim getcie w 1943 roku.

Symboliczny znak muru Getta


Łazienki Królewskie
; – bez wątpienia najpiękniejszy park w Warszawie, wraz ze znajdującym się na jego terenie Pałacem na Wodzie – letniej rezydencji królów polskich od XVIII wieku. Park jest pełen pawi, wiewiórek i pięknej zieleni. Łazienki są także znane z pomnika Chopina, gdzie w każdą niedzielę można wziąć udział w pięknym koncercie jego muzyki.

Łazienki Królewskie