Diváci

Mistrovství světa ve Footbagu se poprvé uskuteční na území Slovenské Republiky a to v krásném městě Trnava. Co že je to ten Footbag?

Footbag je rychle se rozšiřující sport, který hrají mladí lidé po celém světě. Je často zmiňován jako „Hacky Sack“ (podle názvu produktu firmy Wham-O, Inc.). Footbag existuje jako soutěžní sport již od 70-tých let. Každý rok se pořádá mnoho footbagových turnajů a festivalů po celém světě. K hraní je třeba míček (hak) sešitý z panelů látky či kůže, boty, trochu místa a alespoň dva kamarády. V kruhu si hak posíláte dokola za pomocí všech částí těla, kromě rukou, přičemž se snažíte, aby vám hak nespadl na zem. Tato varianta je stále nejpopulárnější a nejhranější variantou footbagu a je v podstatě předchůdcem freestylu.

Mistrovství světa ve Footbagu se pořádá každým rokem a letošní bude již 37mé v řadě. Na šampionát se sjede špička profesionálních sportovců z celého světa aby se během jednoho týdne probojovali až do vysněného finále v různých disciplínách.

Zveme vás srdečně na finálové dva dny pátek 5. a sobota 6. do Mestské Športové Haly v Trnavě kdy se představí nejlepší z nejlepších a bude to stát rozhodně zato!

Footbag freestyle – volný styl

Pátek, 5. srpna
12:30 Finále Two-Square
13:00 Finále Women’s Singles Net
14:00 Open Singles Net o 3.místo
15:00 Open Doubles Net Semifinále 1
16:30 Open Doubles Net Semifinále 2
17:45 Exhibícia
18:00 Finále Open Shred 30
18:15 Finále Open Circle Contest
18:30 Exhibícia
19:00 Finále Open Singles Net
20:00 Odovzdávanie cien
Sobota, 6. srpna
12:00 Finále Women’s Doubles Net
13:30 Open Doubles Net o 3.místo
15:00 Finále Mixed Doubles Net
16:30 Finále Open Doubles Routines
17:00 Finále Women’s Singles Routines
17:30 Finále Open Singles Routines
18:00 Exhibícia
18:15 Finále Open Doubles Net
19:45 Odovzdávanie cien

Footbag freestyle – volný styl

Footbag freestyle je exhibice obratnosti s hakysákem. Jednotliví soupeři předvádějí svá vystoupení za doprovodu hudby. Freestyle je hodnocen známkami podobně jako u krasobruslení. Posuzuje se originalita, umělecký projev a technické provedení představení. Tato kritéria se stále vyvíjejí se zkušenostmi hráčů i rozhodčích.

Footbag Net

Footbag net – hra přes síť

Footbag net se hraje na dvorci podobném volejbalovému hřišti. Hraje se buď jeden na jednoho (singl), nebo dva na dva hráče (debl). Hřiště má být široké 6 m a dlouhé asi 13,5 m, uprostřed rozdělené sítí vysokou 152 cm (nejvhodnější je síť na badminton). Podélně má být dvorec rozdělen na polovinu čarou. Vzniknou tedy čtyři stejně velké díly. Každý hráč nebo tým se snaží nahrát co nejvíce bodů při počítání stejném jako při nohejbalu. Míček nesmí spadnout na zem a hráči se jej mohou dotknout jen nohama od kolenou dolů. V singl hře jsou dovoleny dva kopy na stranu a v deblu tři kopy na stranu, přičemž se hráči musí při kopech střídat.

Footbag Net